Analiza wyników

Akademia Przyszłości

KASA ZAPOMOGOWA

Świetlica szkolna pracuje 5 dni w tygodniu. Jest czynna w godzinach 700 - 1630. Przebywają w niej uczniowie dojeżdżający oraz miejscowi, w zależności od potrzeb. Łącznie około 150 osób.

Świetlica pełni funkcje:

dydaktyczną,

wychowawczą,

opiekuńczą.

Wychowawcy prowadzą różnorodne formy pracy w większości wynikające z potrzeb dzieci, jak również ich inicjatywy.

punktor

Uczniowie odrabiają lekcje pod kierunkiem nauczyciela, doskonalą technikę czytania, rozwiązują dodatkowe zadania i ćwiczenia. Nauczyciele poświęcają dużo czasu także na pracę indywidualną z dzieckiem.

punktor

Uczniowie grają w gry świetlicowe i edukacyjne, np.: warcaby, szachy, puzzle, domino i wiele innych.

punktor

Rozwijają sprawność ruchową poprzez zabawy z użyciem różnorodnych przyborów gimnastycznych.

punktor

Oglądają  audycje telewizyjne, filmy edukacyjne i bajki.

Nauczyciele organizują także konkursy świetlicowe mające na celu wzbogacenie procesu wychowawczo-edukacyjnego.

ROK SZKOLNY 2019 - 2020

"Popołudnie Wróżb Andrzejkowych"

27 listopada świetlica szkolna zorganizowała "Popołudnie Wróżb Andrzejkowych". Trzy wróżki Ola, Wiktoria i Kinga z klasy 6d zapoznały zebranych ze zwyczajami andrzejkowymi. Przepowiadały przyszłość z wykorzystaniem dużego repertuaru wróżb. Dzieci miały również możliwość popisać się w konkursie "Mam talent", w którym zwyciężczynią została uczennica klasy 2d Mają Potiopa z solową piosenką "Na głowie mam kaktusa". Pani pedagog przygotowała ciekawe pokazy z magicznymi bańkami. Specjalnym gościem był jednorożec, z którymi dzieciaki pozowały do zdjęć. Wszyscy wspaniale się bawili!