DORADZTWO ZAWODOWE

JUBILEUSZ 100 - lecia szkoły

PRZEDSIĘBIORCZA WIOSNA

KASA ZAPOMOGOWA

na spotkanie z ciekawą książką

Zachęcam uczniów klas piątych i szóstych do zapoznania się książką Zbigniewa Nienackiego "Pan Samochodzik i Wyspa Złoczyńców". Przygody Pana Samochodzika to od kilkudziesięciu lat obowiązkowa lektura młodych wielbicieli sensacji. Już miliony czytelników doskonale znają dziwaczny samochód i jego właściciela - specjalistę od ratowania skarbów i rozwiązywania zagadek z przeszłości. W pierwszym tomie Pan Samochodzik wyrusza na wyspę pełną pamiątek ponurej przeszłości. Gdzieś tutaj przed wiekami ginęli ludzie, gdzieś tu w czasie wojny ukryto skarby, które Pan Samochodzik ma teraz odszukać. Chętnych do zdobycia skarbu jest jednak więcej, a w niewyjaśnionych okolicznościach giną kolejni ludzie...Rozpoczyna się wyścig z czasem. Mamy nadzieję, że ta popularna książka zachęci wielu z Was do sięgnięcia po kolejne części z tej serii.

Pozdrawiamy i życzymy miłej lektury.
Nauczyciele biblioteki szkolnej : Joanna Koplejewska i Beata Szeniawska.