DORADZTWO ZAWODOWE

JUBILEUSZ 100 - lecia szkoły

PRZEDSIĘBIORCZA WIOSNA

KASA ZAPOMOGOWA

„Dziecięce emocje w praktyce. Jak rozwijać samoregulację?”

Serdecznie polecam rodzicom, którzy chcą lepiej rozumieć emocje dziecka i budować jego inteligencję emocjonalną e-book „Dziecięce emocje w praktyce. Jak rozwijać samoregulację?” Joanny Kalembki.

W e-booku zaprezentowane są konkretne metody wspierające regulację emocji u dzieci oraz wskazówki jak budować umiejętność radzenia sobie z emocjami w codziennym życiu i wzmacniać emocjonalne zasoby dziecka w czasie wspólnych zabaw.

Joanna Kalembka jest psychologiem, trenerem umiejętności psychospołecznych oraz autorką bloga Edukowisko.pl i poradników psychologicznych.

psycholog szkolny

Izabela Piszcz

mini e-book

----------------------------------------------------------

Jak pomóc dzieciom i młodzieży
radzić sobie z emocjami, lękiem, niepokojem i strachem?

Na powyższe pytanie znajdziemy odpowiedź w książce Lawrence J. Cohena pod tytułem „Nie strach się bać. Jak pomóc dziecku oswoić lęki i zmartwienia.”

Lawrence J.Cohen jest doktorem psychologii. Specjalizuje się w terapii dzieci i rodzin poprzez zabawę. W książce przedstawia skuteczną metodę, która łączy zabawę z głębokim zrozumieniem dla emocji dziecka, miłością, empatią i akceptacją.

"Autor Nie strach się bać podaje dziesiątki sposobów na to, jak towarzyszyć dziecku, które się boi. Kieruje się przekonaniem, że najefektywniej pomóc dziecku może właśnie rodzic, bo praca nad lękiem odbywa się w relacji."

Małgorzata Stańczyk
psycholog

"Autor w niezwykle przystępny, a jednocześnie rzetelny sposób oprowadza czytelnika po świecie lęku. Rozkłada ten lęk na czynniki pierwsze, ogląda z każdej strony, dzieli się doświadczeniem. Popiera to wszystko nie tylko wiedzą zawodową, ale też refleksjami i przeżyciami."

Anita Janeczek-Romanowska
psycholog dziecięcy

"Ta książka pomoże ci opanować burzę niepokoju, która zalewa tak wiele dzieci i nastolatków. Weź te cenne lekcje i czyń je własnymi! Od spokoju w twojej rodzinie dzielą cię tylko rozdziały tej książki."

dr Daniel J. Siegel

Serdecznie polecam i zachęcam do lektury.

Izabela Piszcz
psycholog szkolny