liniaBIAŁA SZKOŁA  linia

W dniach 15-21.12.2019r. uczniowie klas sportowych 5e i 6b wraz z opiekunami: p. B. Chwedoruk, p. A. Pawluczuk, p. M. Krywczuk oraz instruktorami: p. R. Wlizło, .p. J. Makarewiczem, p. M. Wieliczukiem, p. R. Różańskim, p. G. Sudakiem, p. R. Nogalem uczestniczyli w białej szkole,  w miejscowości Murzasichle.
Uczyli się podstaw jazdy na nartach a także rozwijali swoje umiejętności w trakcie pobytu na stoku. Każdy dzień obfitował w wiele atrakcji. Oprócz codziennych zjazdów narciarskich, popołudniami  uczniowie mieli możliwość zapoznania się z wieloma ciekawostkami Podhala. Spotkanie z góralem p. Adamem, który pięknie opowiadał m.in. o stroju góralskim, wywarło wielkie wrażenie na uczestnikach. Uczniowie odwiedzili baseny termalne „Bania” w Białce Tatrzańskiej malowniczo położone u stóp Tatr, gdzie mogli się zrelaksować. Ostatni dzień również dostarczył wrażeń, gdyż został zwieńczony spacerem i zakupem pamiątek na zakopiańskich Krupówkach. W wieczór poprzedzający wyjazd uczniowie mogli posłuchać jak wieje wiatr halny. Wszyscy wracali do domów zmęczeni, ale uśmiechnięci i gotowi doświadczyć podobnych emocji  w przyszłym roku.