Samorząd Uczniowski reprezentuje całą społeczność uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Białej Podlaskiej. Współpracuje z Dyrekcją Szkoły, Radą Pedagogiczną, Radą Rodziców oraz z organizacjami środowiskowymi. Uczestniczy w tworzeniu programu wychowawczego szkoły i jego realizacji.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Głównymi zadaniami Samorządu Uczniowskiego są:

~   rozwijanie demokratycznych form współżycia szkolnego,

~   tworzenie wspólnoty nauczycieli i uczniów,

~    doskonalenie metod i technik negocjacyjnego rozwijania konfliktów i problemów szkolnych,

~   budzenie szacunku dla dobra wspólnego, a także przygotowanie do dokonywania wyboru oraz hierarchizacji wartości etycznych i moralnych,

~   dbanie o dobre imię szkoły i kultywowanie tradycji,

~   współodpowiedzialność za doskonalenie jakości pracy szkoły i poszanowanie cudzej godności w kontaktach międzyludzkich.

Poprzez Radę uczniowie mają możliwość wykazywania swoich umiejętności organizacyjnych, kształcenia przedsiębiorczości,
kreatywnego działania w różnych dziedzinach życia szkolnego, a także stwarzania życzliwej atmosfery, korzystnej dla prawidłowego rozwoju ich osobowości.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2019-2020: pani Marzena Popek.