„BohaterON – włącz historię!”

24 października w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu „BohaterON – włącz historię!” Jest to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. W projekcie wzięli udział uczniowie klas Va, Vc, VIb i VIe, którzy przygotowali kartki, laurki i listy do powstańców. Na zakończenie projektu uczniowie wzięli udział w lekcji historii na temat Powstania Warszawskiego przeprowadzonej przez p. Bożenę Gasek – Wojewoda. Podczas zajęć uczniowie pogłębili swoją wiedzę o tym wydarzeniu historycznym, rozwiązali zagadki historyczne oraz wysłuchali piosenki „Pałacyk Michla” w wykonaniu grupy uczniów z klasy 5c. Zajęciom towarzyszyła wystawa kartek do powstańca oraz plakatów przedstawiających życie i działania podczas Powstania Warszawskiego.